Św. Jadwiga Królowa

Przybycie Patrona

W sobotę 27 sierpnia 2016 r. z naszej parafii udała się pielgrzymka autokarowa do Krakowa. Wzięło w niej udział ponad 50 osób. O godz. 8.00 została odprawiona msza święta w Katedrze Wawelskiej w intencji parafian oraz w podziękowaniu za Światowe Dni Młodzieży. Podczas niej ks. prałat Zdzisław Sochacki przekazał relikwie pierwszego stopnia św. Jadwigi Królowej. Po eucharystii pielgrzymi zwiedzili z przewodnikami katedrę, groby królewskie oraz muzeum.

Wprowadzenie Relikwii

W 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 11 listopada 2017 roku o godz. 12.00 o. Karol Amroż OCarm, karmelita z Krakowa wprowadził do świątyni w Brzezinach relikwie I stopnia św. Jadwigi Królowej. Zostały one umieszczone w posrebrzanym relikwiarzu w kształcie krzyża, zakończonego liliami, z wizerunkiem patronki, ufundowanym przez rodzinę z Brzezin. Tego dnia parafianie polecali jej wstawiennictwu dobro Ojczyzny. O. Karol w homilii przypomniał, że patronka zasłynęła szczególną troską o swój lud. Dzięki niej odnowiona została podupadająca Akademia Krakowska. Podczas modlitwy w katedrze wawelskiej usłyszała od Ukrzyżowanego Jezusa: „Czyń, co widzisz”. Zinterpretowała te słowa, jako zachętę do podejmowania uczynków miłosierdzia. W twarzach bliźniego widziała wizerunek Boga. Oprawę liturgiczną mszy przygotowało młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży GÓRA. Na zakończenie Eucharystii odbyło się ucałowanie relikwii św. Jadwigi Królowej. Później wierni z kościoła przeszli pod Pomnik Ofiar Wojen umieszczony na brzezińskim cmentarzu. Tam ks. kanonik Józef Knap odmówił modlitwę za poległych w czasie zawieruch wojennych. Następnie wspólnie zostało odśpiewane kilka pieśni patriotycznych. Wszyscy zebrani mieli na sobie tego dnia biało-czerwone kokardki.

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. JADWIDZE KRÓLOWEJ