Św. Jadwiga Śląska

Przybycie Patrona

Dnia 16 czerwca 2017 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Jolanta Kruk, Marianna Kubicka, Agata Kurdek oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie św. Jadwigi Śląskiej do Trzebnicy. Po dotarciu do Międzynarodowego Sanktuarium Świętej Jadwigi Śląskiej pątnicy zostali oprowadzeni po bazylice i poznali życiorys patronki. O godz. 12.00 została odprawiona Eucharystia. Po jej zakończeniu przy sarkofagu świętej "matki ubogich" ks. Jerzy Olszówka SDS przekazał na ręce ks. proboszcza Józefa Knapa relikwie I stopnia świętej Jadwigi. W tym roku w archidiecezji wrocławskiej obchodzony jest Jubileuszowy Rok Świętej Jadwigi związany z 750 rocznicą jej kanonizacji.

Wprowadzenie Relikwii

W I Niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego 2018 roku Parafia Brzeziny otrzymała kolejnego patrona. Podczas mszy świętej o godz. 10.00 o. Jakub Zawadzki, cysters z Jędrzejowa wprowadził relikwie pierwszego stopnia Świętej Jadwigi Śląskiej, cysterki z Trzebnicy. Posrebrzany relikwiarz, ufundowany przez parafiankę został umieszczony na specjalnym ołtarzu z wizerunkiem Księżnej Śląska. Tak jak postać świętej przykryty był purpurą i zgrzebnym materiałem. Miało przypominać to, że pomimo pełnionej funkcji żyła bardzo skromnie. W trakcie homilii o. Jakub dał nową patronkę za przykład na dzisiejsze czasy. Przypomniał jej posługę na rzecz chorych i biednych. Oprawę liturgii przygotowały grupy parafialne. Wszystkie Eucharystie tego dnia zakończyły się ucałowaniem relikwii nowej patronki.
Święta Jadwigo, wzorze miłosierdzia, matko ubogich i Księżno Śląska, niech Twa modlitwa u Boga uprosi potrzebne łaski oraz świętość życia.

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. JADWIDZE ŚLĄSKIEJ