Bł. Michał Sopoćko

Na początku sierpnia 2016 roku nasza parafia otrzymała z Kurii Białostockiej relikwie bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. siostry Faustyny. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia otrzymaliśmy kolejnego krzewiciela kultu tego najwyższego przymiotu Boga.
W niedzielę, 23 października 2016 r. Parafia pw. Wszystkich Świętych zyskała nowego patrona – bł. Michała Sopoćko, prezbitera. Tego dnia parafianie mieli także okazję do podjęcia konkretnego dzieła miłosierdzia. Wprowadzenia relikwii o godz. 10.00 dokonał ks. kan. Marek Mrugała, wicedziekan dekanatu morawickiego i proboszcz parafii w Bilczy, która „wyrosła” z brzezińskiej wspólnoty. Wcześniej ks. Mrugała poświęcił także wyremontowany budynek gospodarczy, w którym znajduje się kaplica św. Józefa, salka parafialna, sklepik oraz toalety. Relikwie bł. Michała zostały umieszczone w specjalnym relikwiarzu z wizerunkiem patrona, który ufundowała pewna rodzina z Brzezin. Na czas uroczystości przygotowano ołtarzyk z wizerunkiem błogosławionego, a obok umieszczono konfesjonał z przewieszoną stułą. Tego dnia do Brzezin przyjechała również s. Michaela Rak ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, założonego przez bł. ks. Michała. Na mszach św. przybliżała ona postać nowego patrona oraz opowiadała o jedynym na Litwie hospicjum, które prowadzi. Mieści się ono w Wilnie w budynku, w którym został namalowany pierwszy obraz „Jezu ufam Tobie”. S. Michaela zbierała przed kościołem fundusze na prowadzenie tej wyjątkowej placówki.