×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/brzeziny/domains/parafia.brzeziny.org.pl/public_html/images/parafia/2_2_Relikwie/bl_Jakub_Strzemie.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/parafia/2_2_Relikwie/bl_Jakub_Strzemie

Bł. Jakub Strzemię

Przybycie Patrona

Dnia 8 kwietnia 2017 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, Marek Kruk, Karolina Malicka, Tadeusz Węgrzyn oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie bł. Jakuba Strzemię. Pielgrzymi przybyli do Bazyliki Ojców Franciszkanów w Krakowie. Tam, w kaplicy Matki Bożej Smętnej Dobrodziejki Krakowa, została odprawiona Eucharystia, podczas której o. Rafał Antoszczuk przekazał relikwie bł. Jakuba Strzemię. Przybliżył także jego życie oraz kult.

Wprowadzenie Relikwii

W niedzielę 20 sierpnia 2017 roku odbyła się w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Jakuba Strzemię. Przewodniczył jej o. Rafał Antoszczuk, franciszkanin z Krakowa, krzewiciel kultu nowego brzezińskiego patrona. Relikwie zostały umieszczone w posrebrzanym relikwiarzu z wizerunkiem bł. Jakuba, który ufundowała rodzina z Brzezin. Podczas momentu przekazania relikwii o. Rafał powiedział: "Niech on jako orędownik przed obliczem Bogiem Wszechmogącym, wspiera każdego, kto będzie się modlił przez jego wstawiennictwo, niech oręduje za każdym kapłanem, siostrą zakonną, rodziną, ojcem, matką, młodzieńcem, panną, dzieckiem, chorym, cierpiącym, zagubionym i potrzebującym pomocy. Przyjmijcie zatem w swoją kapłańską opiekę ten wspaniały dar i strzeżcie go z całą gorliwością." Oprawę liturgii przygotowała młodzież z parafii. W uroczystości uczestniczyły także dwie siostry zakonne pochodzące z parafii Brzeziny. Podczas homilii ojciec franciszkanin podkreślił wyjątkowość postaci bł. Jakuba. Przypomniał, że święci są po to, by ich naśladować. Zachęcał szczególnie do modlitwy przez wstawiennictwo patrona w przypadku bólów głowy oraz problemów, które nas przytłaczają. Na koniec Eucharystii odbyło się ucałowanie relikwii, przy którym rozdawane były obrazki z wizerunkiem bł. Jakuba.
Błogosławiony Jakub Strzemię ufał Bogu w pełni. Teraz już jako mieszkaniec nieba wyprasza wiele łask u miłosiernego Pana. Bierzmy z niego przykład i zwróćmy się do Dawcy wszelkiego Dobra.

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. JAKUBIE STRZEMIĘ
{gallery}parafia/2_2_Relikwie/bl_Jakub_Strzemie{/gallery}