Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę Zwykłą - 16 czerwca 2024 r.

▪ We wtorek odbył się pogrzeb + Krystyny Goli z Kowali. Módlmy się: Wieczny odpoczynek ….”
▪ W tym tygodniu wspominamy:
- w poniedziałek Św. Brata Alberta Chmielowskiego. Msza św. z relikwiami,
- w czwartek bł. Władysława Bukowińskiego. Msza św. z relikwiami,
- w piątek św. Alojzego Gonzagi. Msza św. z relikwiami.
▪ W związku z dniem powołaniowym w naszej Parafii, wyjątkowo we wtorek Nabożeństwo Czerwcowe będzie sprawowane po Mszy św. o godz. 19 00. Po Nabożeństwie wystawienie Najświętszego Sakramentu do Apelu Jasnogórskiego o godz. 21 00. Zapraszamy wszystkich, by włączyć się w modlitwę o nowe, święte powołania i za żywe i zmarłe osoby konsekrowane i kapłanów posługujących i pochodzących z naszej Parafii. Proszę o przygotowanie adoracji - od godz. 20 00 do 20 30 przez lektorów ministrantów i Rycerstwo Niepokalanej, oraz  - od 20 30 do 21 00 przez
Margaretki z naszej Parafii.
▪ Kończy się rok szkolny. Wakacje to dla dzieci zasłużony odpoczynek. Tak jak modlimy się rano i wieczorem, przed i po jedzeniu, rozpoczynając i kończąc każdą podróż czy pracę, tak również należy podziękować Panu Bogu za kończący się rok szkolny i prosić o błogosławieństwo na wakacje. Zapraszamy dzieci na spowiedź w środę od godz. 17 00 i na Mszę św. na zakończenie roku w czwartek o godz. 9 00.
▪ Spotkanie Kręgu Biblijnego (podsumowujące cały rok) w czwartek o godz. 19 00 na plebanii. Zapraszamy.
▪ W najbliższy – trzeci piątek miesiąca – po Mszy św. o godz. 18 00 odprawimy Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z Nabożeństwem Czerwcowym.
▪ Również w piątek rozpoczynamy Nowennę przed wprowadzeniem relikwii bł. Rodziny Ulmów zaplanowaną na ostatnią niedzielę czerwca.
▪ Spotkanie służby liturgicznej przed wakacjami odbędzie się w sobotę o godz. 19 00. Obecność obowiązkowa.
▪ Jak każdy człowiek ma mamę tak również każdy ma tatusia. Przypominam dzieciom – i nie tylko, że w przyszłą niedzielę obchodzimy - Dzień Ojca.
▪ Burmistrz Miasta i Gminy Morawica serdecznie zaprasza na wydarzenie kulturalne
- w sobotę o godz. 18 00 w zabytkowym parku dworskim w Morawicy odbędzie się koncert zespołu TRIODEON w repertuarze Hanki Ordonówny połączony z pokazem zabytkowych pojazdów.
- w niedzielę na parkingu przy zbiorniku na rzece Morawka odbędzie się wydarzenie kulturalne pn. „Noc Świętojańska w Morawicy” Impreza rozpocznie się o godz. 16 00. Gwiazdą wieczoru będzie zespół GOLEC ORKIESTRA.
▪ Dziękuję za posprzątanie kościoła. Wczoraj pracowali: Kuta Ewelina, Mariusz, Eliza, Bartłomiej, Nowak Dorota, Szewczyk Wanda, Malicki Adam. Na przyszły tydzień zapraszam kolejne rodziny z ul. Chęcińskiej.