Św. Zelia i Ludwik Martin

W sobotę 13 sierpnia 2016 r. nasza parafia otrzymała od o. Szczepana Praśkiewicza, karmelity, relikwie świętych małżonków Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski od Dzieciątka Jezus.
Niedziela Gaudete 11 grudnia 2016 r. w Brzezinach miała wyjątkowo radosny charakter. Do grona patronów Parafii pw. Wszystkich Świętych dołączyli święci Zelia i Ludwik Martin, wyznawcy. Tego dnia zaczęły się także ćwiczenia rekolekcyjne. Relikwie pierwszego stopnia świętych małżonków wprowadził do świątyni ks. prof. dr hab. Jan Śledzianowski. Zelia i Ludwik Martin osiągnęli szczyty świętości dzięki prawdziwemu i pełnemu oddaniu się swojemu powołaniu. „Dobry Bóg dał mi Ojca i Matkę godniejszych Nieba niż ziemi. Prosili Pana, by dał im dużo dzieci i by je wziął dla Siebie. Pragnienie to zostało wysłuchane. Czworo małych aniołków uleciało do Nieba, a pięć pozostałych na arenie życia wybrało Jezusa za Oblubieńca”. Cytat ten znalazł się na pamiątkowym obrazku z uroczystości. Relikwiarz ufundowany przez rodzinę z Brzezin stanął na przygotowanym na ten dzień ołtarzyku z obrazem świętych. Dekorację stanowiło także 9 świec symbolizujących dzieci państwa Martin oraz dwie duże obrączki. Przed relikwiami siedziały pary małżeńskie z parafii.