Św. Florian

Przybycie Patrona

Dnia 16 czerwca 2016 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, Czesław Bentkowski, Paweł Machulski, Józef Znój oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie św. Floriana Męczennika. Po swojego patrona wybrali się przedstawiciele wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu parafii. Uroczyste przekazanie relikwii odbyło się przed ołtarzem głównym w Bazylice św. Floriana w Krakowie. Dokonał go ks. prałat Grzegorz Szewczyk, proboszcz parafii. Przed powrotem do domu uczestnicy pielgrzymki odwiedzili jeszcze pracownię prof. Czesława Dźwigaja i zamówili relikwiarz św. Floriana.

Wprowadzenie Relikwii

Dnia 3 maja w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski relikwie Świętego Floriana Męczennika zostały wprowadzone przez Ks. Tomasza Kamińskiego, kapelana Straży Pożarnej w Warszawie na mszy św. o godz. 10.00. Są one umieszczone w relikwiarzu ufundowanym przez strażaków z OSP z Brzezin, Nidy i Kowali. Święty Florian oddał swe życie za Chrystusa 4 maja 304 roku. Jako prawdziwy chrześcijanin zaświadczył o swej wierze. A my, czy potrafilibyśmy dziś narazić się na cierpienie w obronie Chrystusa? Może łatwiej zataić prawdę i żyć ułudą wiary. Bierzmy za przykład świętego Floriana i starajmy się mu, choć w małej części, dorównać. Niech Jego wstawiennictwo ustrzeże nas od klęsk żywiołów w życiu doczesnym i od męki w ogniu piekielnym. Prośmy go o przezwyciężenie lęku i zaufanie Zmartwychwstałemu Jezusowi.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. FLORIANIE