Bł. Ewa Noiszewska i Marta Wołowska

Przybycie Patrona

We wrześniu 2014 roku do grona patronów parafii dołączyły dwie męczenniczki ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek: bł. s. Ewa Noiszewska i bł. Marta Wołowska. Parafia Brzeziny otrzymała ich relikwie II stopnia (ciała sióstr znajdują się w zbiorowej mogile).

Wprowadzenie Relikwii

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2015 roku do naszej parafii zostały uroczyście wprowadzone relikwie trzech sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P.: założycielki, Błogosławionej Matki Marceliny Darowskiej z Kotowiczów, oraz sióstr męczenniczek: Błogosławionej Marty od Jezusa, Kazimiery Wołowskiej i Błogosławionej Ewy od Opatrzności, Bogumiły Noiszewskiej. Dokonał tego ks. Jan Kukowski, dziekan dekanatu chęcińskiego. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała Schola Parafialna oraz Orkiestra Dęta z Piekoszowa, która po mszy dała dla parafian koncert kolęd. W prostym relikwiarzu zakupionym przez Redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS znajdują się 3 rotundy z relikwiami. Tego dnia w brzezińskiej parafii swą działalność rozpoczęło także Dzieło Biblioteczne im. Błogosławionych Sióstr Niepokalanek Ewy i Marty, które ma stworzyć możliwość czytania interesujących książek i innych publikacji dotyczących świętych i błogosławionych.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O:
BŁ. S. EWIE i BŁ. S. MARCIE