Bł. Marcelina Darowska

11 października 2014 r. w sobotę, dzień poświęcony Matce Bożej, delegacja parafii Brzeziny (Renata Giemza, Teresa Kaczor, Krzysztof Kubicki, Damian Zegadło) na czele z ks. proboszczem Józefem Knapem udała się do miejsc, gdzie szczególną cześć odbiera Niepokalana. Głównym celem pielgrzymki było Sanktuarium Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie. Swój Dom Generalny ma tam Zgromadzenie Sióstr Niepokalanek. Nasi parafianie otrzymali od siostry Janiny Martynuskiej relikwie I stopnia bł. Marceliny Darowskiej. W podziękowaniu za ten piękny dar ks. proboszcz odprawił przed cudowną figurą Matki Bożej mszę świętą w intencji powołań do Zgromadzenia Sióstr Niepokalanek.
W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia 2015 roku do naszej parafii zostały uroczyście wprowadzone relikwie trzech sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Niepokalanego Poczęcia N.M.P.: założycielki Błogosławionej Matki Marceliny Darowskiej z Kotowiczów, oraz sióstr męczenniczek: Błogosławionej Marty od Jezusa, Kazimiery Wołowskiej i Błogosławionej Ewy od Opatrzności, Bogumiły Noiszewskiej. Dokonał tego ks. Jan Kukowski, dziekan dekanatu chęcińskiego. Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola parafialna oraz Orkiestra Dęta z Piekoszowa, która po mszy dała dla parafian koncert kolęd. W prostym relikwiarzu zakupionym przez Redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS znajdowały się 3 rotundy z relikwiami. Błogosławiona Marcelina otrzymała nowy relikwiarz 1,5 roku później. Ufundował go parafianin, który został ustrzeżony przed śmiercią w jej wspomnienie liturgiczne 2016 roku.