Bł. Alfons Maria Mazurek

Przybycie Patrona

Dnia 27 stycznia 2018 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Bogdan Kaczor, Helena Lużyńska, Jadwiga Szałas oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie błogosławionych do Krakowa. Parafianie odwiedzili Kurię Krakowskiej Prowincji Zakonu Karmelitów Bosych. Tam o. Piotr Karauda przekazał dla Parafii Brzeziny relikwie męczennika o. Alfonsa Marii Mazurka. Tego dnia delegacja z Brzezin odebrała jeszcze w Krakowie relikwie bł. męczenników z Peru i bł. Angeli Truszkowskiej.

Wprowadzenie Relikwii

Relikwie nie są jeszcze wprowadzone do parafii.

Krzewienie kultu

1. W sobotę 28 kwietnia 2018 roku 20-osobowa grupa parafian z Brzezin po beatyfikacji Hanny Chrzanowskiej w Krakowie-Łagiewnikach nawiedziła Sanktuarium Matki Bożej w Czernej. Zwiedzili tam Muzeum, poznali życie tut ejszego przeora bł. Alfonsa i pomodlili się przy jego relikwiach.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. ALFONSIE MAZURKU