Chór Parafialny

Historia chóru parafialnego w Brzezinach sięga końca XIX wieku. Założył go w roku 1896 ówczesny organista o nazwisku Okraska. Od roku 1925 był prowadzony na wysokim poziomie przez organistę Stefana Barańskiego. Od 1938 roku fachową opiekę sprawował również ksiądz proboszcz Teofil Jarzębski, założyciel i były dyrektor Biskupiej Szkoły Muzycznej w Kielcach.
W chórze śpiewano na trzy głosy. Należało do niego liczne grono parafian, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przez jedenaście lat prowadził chór parafialny organista Zygmunt Rogoziński. W tym czasie brzezińscy muzycy występowali m.in. w Krakowie, Oświęcimiu, Częstochowie, Warszawie, Wadowicach, Piekarach Śląskich, Szczyrku i Pszczynie.
Chór Parafialny w pomniejszonym gronie istnieje do dnia dzisiejszego i swym śpiewem uświetnia wszelkie uroczystości kościelne.