Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA

W dniu 27 listopada 2014 roku młodzi z Parafii Brzeziny otrzymali list, który mieli otworzyć 2 dni później o godz. 21.37. Oto jego treść: Piszę do Ciebie ten list, nie w swoim imieniu. Wierzę, że to natchnienie Ducha Świętego i Jemu powierzam to dzieło. W Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach jest mnóstwo młodych osób, które często myślą o Panu Bogu. Sądzę, że i Ty tak masz. Powołaniem każdego z nas jest świętość, aby tam dojść musimy ciągle się rozwijać i iść w górę! Zawsze raźniej podróżować z innymi. Na drodze nieraz znajdziemy trudności, może upadniemy albo cel będzie wydawał się nieosiągalny. Jednak ten, kto jest wytrwały, w końcu dotrze do miejsca przeznaczenia. Widok ze szczytu pewnie zapiera dech… A góra to wyzwanie, góra to wspólnota, góra to świętość, góra to przygoda, góra to niebo, góra to miejsce, gdzie Bóg w historii ludzkości spotykał się z człowiekiem. I jeszcze jedno, wierzę, że GÓRA to my! Piszę ten list do Ciebie, gdyż w tym momencie, w którym go czytasz, powstaje WSPÓLNOTA. Właśnie o tej godzinie grono ludzi w różnych miejscach trwa na modlitwie. I taki właśnie jest cel wspólnoty – wspólnie trwać na modlitwie. Nie jeden przed drugim, tylko razem. Czy zechcesz dołączyć? Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA w Brzezinach, które od dziś zaczyna oficjalnie swe działanie, nie jest czymś nowym. Ma usystematyzować i napełnić Duchem to, co już istnieje. Duszpasterstwo obejmuje takie grupy jak: Schola Parafialna im. Św. Stanisława Kostki, Służba Liturgiczna, Redakcja Pisma Parafialnego SANCTUS, PCŚDM Brzeziny. Planowane jest też podjęcie nowych inicjatyw, jak np. Dzieło Biblioteczne. Chcemy wspólnie rozwijać się dla Pana! Nie chodzi o to, byśmy tworzyli niesamowicie wielkie dzieła. Mamy po prostu uczyć się robić najprostsze rzeczy z Miłością! Czy będzie łatwo? Pewnie nie, ale po to chcemy być razem. Wspólnie możemy zdziałać więcej, wspólnie możemy się ubogacać, wspólnie możemy się uczyć, wspólnie możemy się bawić, wspólnie możemy pokonywać problemy, wspólnie możemy żyć! Nasza wspólnota tworzy się w ostatni dzień roku liturgicznego, 29 listopada 2014 roku. Jest to również dzień ingresu ks. bp Jana Piotrowskiego. W ten sposób pragniemy podkreślić naszą przynależność do Kościoła Świętego. Będziemy działać tylko i wyłącznie przy akceptacji Księdza Proboszcza Parafii Brzeziny. Czeka nas daleka, ale piękna droga. Chodź razem z nami poznawać dobre oblicze Boga! On potrafi nas tylko kochać. Odpowiedzmy więc na tę miłość naszym życiem!
Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA zajmuje się organizacją comiesięcznych spotkań ze świętymi „Herbata z aureolą” (dla młodych) oraz okazjonalnych spotkań „Kawa na obłoku” (dla dorosłych). Młodzi byli odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzenie w parafii Światowych Dni Młodzieży (w etapie diecezjalnym). Co roku przygotowują dekorację Grobu Pańskiego i Ciemnicy oraz Szopki Bożonarodzeniowej. Wspólnie spędzają czas, modlą się, bawią, poznają świat.
Jeśli chcesz dołączyć, napisz do nas na facebooku!

„Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie” (Iz 54,10)