Schola Parafialna

We wrześniu 2001 r. młodzi z parafii: Urszula Machulska, Ewelina Baranowska i Damian Zegadło wpadli na pomysł, aby założyć scholę parafialną. Dzięki pomocy ks. proboszcza Jana Pragnącego, ks. wikarego Marka Zielonki i p. katechetki Katarzyny Gruszczyńskiej plany udało się zrealizować. Pierwsze spotkanie scholi im. św. Stanisława Kostki odbyło się 6 października 2001 w organistówce. Przyszły na nie wszystkie chętne osoby – około 35 osób w wieku 10-18 lat. Zdecydowali, by postarać się dojść do wszystkiego samodzielnie z minimalną pomocą innych. Równocześnie z nauką śpiewu rozpoczęli prace remontowe budynku organistówki.
Schola odpowiedzialna była za oprawę niedzielnej liturgii o godz. 10.00. Młodzi prowadzili także nabożeństwa majowe, różańcowe oraz Drogi Krzyżowej. Organizują również spotkania o charakterze modlitewnym (adoracje, czuwania wielkopostne, droga krzyżowa w plenerze) i towarzyskim (ostatki, noclegi, andrzejki, wigilie, sylwestry, wspólne oglądanie filmów, grille, ogniska itp.). Na spotkaniach rozmawiają na różne nurtujące tematy oraz poznają żywoty świętych i znanych osób. Schola wydała 2 modlitewniki parafialne: maryjny i pasyjny.
W tym czasie zorganizowali również wyjazdy na Jasną Górę, do sanktuarium Maryjnego w Kałkowie, na mszę św. na Błoniach Krakowskich z udziałem Ojca Świętego Jana Pawła II, na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, na kilka dni w Góry Świętokrzyskie, nad morze, w Pieniny, wycieczki rowerowe i wiele innych.
Od 2009 roku schola współorganizuje razem ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Brzezin i Podwola oraz harcerzami z Kowali, Brzezin, Bilczy i Morawicy „Kwestę na Rzecz Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzezinach”.
Od 2014 roku próby Scholi Parafialnej im. św. Stanisława Kostki odbywają się w Świetlicy Wiejskiej „Przy Fontannie”. Znajduje się tam także pomieszczenie, w którym przechowują swoje rzeczy. Obecnie próby scholi odbywają się w niedzielę po mszy świętej o godz. 10.00 oraz w poniedziałki o godz. 18.00. Scholę prowadzi Damian Zegadło.
„Początkiem, środkiem i końcem rządź łaskawie Chryste” (św. Stanisław Kostka)