Św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego

Dnia 8 kwietnia 2015 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, s. Klara Machulska, Aneta Łyżwa, Lidia Korban i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie bł. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego. W południe stawili się w Klasztorze Karmelitów Bosych, gdzie o. Krzysztof Górski OCD przekazał im relikwie I stopnia bł. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Następnie ks. proboszcz odprawił w kościele karmelitańskim mszę świętą w intencji parafian.
Dnia 23 maja 2015 roku, w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w czasie kiedy cały Kościół szczególnie prosił o przyjście Trzeciej Osoby Boskiej, w parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach 40 młodych osób otrzymało sakrament bierzmowania. Udzielił go Biskup Kielecki Jan Piotrowski, który pierwszy raz oficjalnie gościł w brzezińskim kościele. Sobotnia uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia do kościoła relikwii św. Miriam od Jezusa Ukrzyżowanego zwanej „Małą Arabką”, która tydzień wcześniej została kanonizowana w Rzymie przez Ojca Świętego Franciszka. Jej krótkie życie pełne było nadzwyczajnych wydarzeń: stygmaty, lewitacje, wizje. Jednak jak sama powiedziała: „Dzisiaj świętość to nie jest modlitwa, ani widzenia czy objawienia, ani umiejętność wysławiania się, ani włosiennica, ani pokuty; to pokora.” Tej pokory święta Miriam uczy poprzez wszystkie swoje decyzje i słowa.
Razem ze świętą Miriam prośmy, aby Duch Święty umocnił nas wszystkich do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.