Bł. Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski

Dnia 27 stycznia 2018 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Bogdan Kaczor, Helena Lużyńska, Jadwiga Szałas oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie błogosławionych do Krakowa. Pierwszym punktem była Kuria Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych. Tam nasi parafianie odebrali od ojców franciszkanów relikwie błogosławionych męczenników Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Mieli także okazję obejrzeć małą wystawę misyjną. Tego dnia delegacja z Brzezin odebrała jeszcze w Krakowie relikwie bł. Angeli Truszkowskiej i bł. Alfonsa Mazurka.
Dnia 8 kwietnia 2018 roku, kiedy Kościół w radości Zmartwychwstania świętował Niedzielę Miłosierdzia Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach otrzymała nowych patronów. Ojciec Paweł Stanisławczyk z Zakopanego i brat Jan Hruszowiec z Krakowa wprowadzili relikwie bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, franciszkańskich męczenników z Pariacoto. Dwie kapsułki z relikwiami franciszkanów zostały umieszczone w specjalnie zaprojektowanym dla brzezińskiej parafii relikwiarzu. Jego kształt nawiązuje do logo stworzonego na beatyfikację męczenników. Posrebrzony relikwiarz został ufundowany przez pewną osobę spoza parafii. Relikwie zostały wprowadzone podczas śpiewu hymnu beatyfikacyjnego „Świadkowie nadziei”. Podczas mszy relikwiarz został umieszczony na przygotowanym ołtarzu z wizerunkami błogosławionych. Homilię wygłosił o. Paweł, który przypomniał męczeńską ofiarę bł. Michała i Zbigniewa. Zachęcał do modlitwy za ich wstawiennictwem przeciwko terroryzmowi, temu ogólnoświatowemu, ale także „mikroterroryzmowi”, którego doświadczamy w codziennym życiu. Po każdej Eucharystii odbywało się ucałowanie relikwii, a parafianie mogli nabyć publikacje dotyczące nowych patronów Parafii Brzeziny i wesprzeć ofiarą franciszkańskich misjonarzy.
„Mocni w wierze, płonący miłością, posłańcy pokoju aż do męczeństwa.”