Św. Elżbieta od Trójcy Świętej

Przybycie Patrona

Dnia 6 grudnia 2016 roku do naszej parafii trafiły relikwie świętej Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej, karmelitanki bosej, mistyczki, kanonizowanej 16 października 2016 roku. Przekazał je o. Szczepan Praśkiewicz.

Wprowadzenie Relikwii

W niedzielę, 28 maja 2017 r. w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Parafia pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach otrzymała kolejnego mieszkańca nieba, jako swego patrona. O. Andrzej Szewczyk, karmelita z Piotrkowic wprowadził uroczyście do kościoła relikwie świętej Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Zostały umieszczone w relikwiarzu ufundowanym przez rodzinę z Brzezin. Uroczystość odbyła się przy udziale 53 dzieci, które dzień wcześniej przystąpiły do I Komunii Świętej. Podczas homilii o. Andrzej zachęcał wszystkich, by pasją naszego życia, tak jak u św. Elżbiety stał się Jezus Chrystus. Ołtarz z relikwiami został umieszczony na ambonie. Symbolicznie pokazywało to, że przykład życia nowej patronki jest prawdziwym kazaniem.

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. ELŻBIECIE