Św. Jan od Krzyża

W dniu 1 lutego 2018 r. od o. Szczepana Praśkiewicza, nasza parafia otrzymała relikwie św. Jana od Krzyża, karmelickiego mistyka.

Wreszcie dusza wchodzi cała utęskniona, do ogrodu rozkoszy Upragnionego. Spoczywa czarem Jego ukojona, cała zamknięta w ramionach Miłego. Dozwól trwać w miłości Twojej, Panie mój, proszę Cię. W niedzielę 12 sierpnia 2018 roku w trakcie słów Pieśni Duchowej o. Paweł Hańczak z Krakowa wprowadził do kościoła w Brzezinach relikwie pierwszego stopnia św. Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła. Spoczęły one na przygotowanym ołtarzu w relikwiarzu ufundowanym przez redakcję Pisma Parafialnego SANCTUS. Na uroczystość do Brzezin razem z o. Pawłem przybył br. Mirosław z III roku seminarium. Oprawę liturgii przygotowała schola i chór parafialny. W trakcie mszy śpiewane były m.in. pieśni ze słowami z dzieł napisanych przez św. Jana od Krzyża. W trakcie homilii o. Paweł przypomniał słowa patrona "Pod wieczór naszego życia będziemy sądzeni z miłości". Zauważył także, że święci nie są tylko po to, by się do nich modlić, ale by w miarę sił starać się ich naśladować. Uroczysta eucharystia zakończyła się ucałowaniem relikwii św. Jana od Krzyża. W tym czasie śpiewana była Litania do Patronów Brzezińskich. Święty Janie od Krzyża, Kwiecie w ogrodzie Karmelu, w naszych błaganiach wstaw się za nami!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. JANIE OD KRZYŻA