Bł. Jan Beyzym

Przybycie Patrona i wprowadzenie Relikwii

W niedzielę 31 października 2021 r., wigilię uroczystości odpustowej w parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach odbyło się wprowadzenie relikwii bł. Jana Beyzyma, prezbitera (przekazane wcześniej przez ojców jezuitów z Krakowa). Na Mszy Świętej o godz. 10.00 dokonał tego ks. kan. dr Adam Perz, kanclerz kurii kieleckiej. W wygłoszonej homilii, nawiązał on do obchodzonej tego dnia uroczystości Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Przybliżył także postać nowego brzezińskiego patrona, który ofiarnie pracował na rzecz osób potrzebujących. Oprawę uroczystej Eucharystii przygotowała schola parafialna. Wprowadzone relikwie bł. Jana zostały umieszczone w relikwiarzu specjalnie przygotowanym dla brzezińskiej parafii. Każdy uczestnik liturgii tego dnia w Brzezinach otrzymał pamiątkowy obrazek z wizerunkiem błogosławionego. Wieczorem tego dnia, relikwie bł. Jana dołączyły do pozostałych zgromadzonych w kościele brzezińskim i towarzyszyły modlącym się w trakcie 11. Czuwania „Świętych Obcowanie”

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. JANIE BEYZYMIE