Św. Teresa od Jezusa

13 maja 2015 roku nasza parafia otrzymała relikwie św. Teresy od Jezusa. Ten cenny dar trafił do Brzezin dzięki postulatorowi o. Szczepanowi Praśkiewiczowi. W zaplombowanej metalowej kapsule znajduje się cząstka z prochu ciała tej wielkiej świętej. Ta karmelitańska zakonnica odnowiła swoje zgromadzenie, miała mistyczne przeżycia i została ogłoszona Doktorem Kościoła.
W roku 2015 w Kościele świętowano 500-lecie urodzin świętej Teresy od Jezusa. Jej życie, pełne modlitwy i duchowych uniesień, było świadectwem prawdziwej miłości do Boga. W niedzielę 11 października 2015 roku relikwie św. Teresy od Jezusa zostały wprowadzone przez karmelitę o. Szczepana Praśkiewicza do Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Relikwiarz z podobizną świętej został ufundowany przez rodzinę z Brzezin. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała Schola Parafialna im. św. Stanisława Kostki, która świętowała 14-tą rocznicę swojej działalności. Ojciec karmelita podczas homilii przybliżył historię kultu relikwii. Zapoznał także licznie zebranych wiernych z życiem nowej patronki. Uroczysta msza święta zakończyła się ucałowaniem relikwii i rozdaniem pamiątkowych obrazków. 15 października przypada liturgiczne wspomnienie tej reformatorki zakonu karmelitańskiego.
Prośmy Pana, aby kiedy go spotkamy na tamtym świecie, przyznał się także do nas i przyjął do siebie. Jak powiedziała święta Teresa: „Temu, kto posiadł Boga, niczego nie braknie – sam Bóg wystarczy”.