Św. Pio z Pietrelciny

Dnia 2 marca 2015 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, Konrad Siwek, Ilona Sołtys, Katarzyna Sołtys i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Warszawy po relikwie św. o. Pio. Pielgrzymi na miejscu spotkali się z kapucynem o. Gabrielem Bartoszewskim, który przed kościołem Braci Mniejszych kapucynów w Warszawie przekazał im relikwie tego włoskiego stygmatyka. W pozłacanej kapsule opatrzonej plombą i pieczęcią znajduje się fragment chusteczki, którą o. Pio wycierał stygmat na sercu.
„Święty Ojcze Pio, cierpiący z Chrystusem, wspieraj nas w modlitwie przed obliczem Boga w Trójcy Jedynego” – brzmiał śpiew scholi w trakcie modlitwy wiernych podczas uroczystej sumy 20 września 2015 r. w Kościele w Brzezinach. Tego dnia Parafia Wszystkich Świętych przeżywała wprowadzenie relikwii stygmatyka z Pietrelciny. Podczas wszystkich mszy świętych niedzielnych homilię głosił o. Józef Mońko, kapucyn z Kielc. Wierni na pamiątkę otrzymywali obrazek z wizerunkiem nowego Patrona. Na jego odwrocie znajdowały się słowa o. Pio: „Zostańmy świętymi, a w ten sposób po byciu razem na ziemi, będziemy zawsze razem w niebie”. Do tego cytatu nawiązał także kaznodzieja, który przypomniał, że powinniśmy prosić Boga o świętość. W ciekawy sposób zaprezentował także postać o. Pio. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbyło się na mszy świętej o godz. 12.00. Relikwiarz niosła rodzina z Brzezin, która go ufundowała. Następnie spoczął on na specjalnie przygotowanym ołtarzu. Wśród kwiatów, które stanowiły dekorację, nie mogło zabraknąć fiołków w wyjątkowy sposób związanych ze św. o. Pio. Oprawę muzyczną mszy świętej przygotowała schola i chór parafialny. Tego dnia można było szczególnie poczuć klimat rozmodlenia w brzezińskim kościele.