Św. Faustyna Kowalska

W wielkopostną sobotę 27 lutego 2016 roku parafianie z Brzezin udali się na Pielgrzymkę „Śladami Świętych” w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Po dotarciu na miejsce grupa z Brzezin przekroczyła Bramę Miłosierdzia i spotkała się z siostrą zakonną, która przybliżyła życiorys świętej siostry Faustyny. Następnie o godz. 11.00 w kaplicy zakonnej została odprawiona uroczysta Eucharystia, podczas której nasza parafia otrzymała relikwie pierwszego stopnia Szafarki Jezusa Miłosiernego. W imieniu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia dokonała tego s. Ignacja Bazan. Zachęciła także do modlitw przez wstawiennictwo św. Faustyny, która słynie z wypraszania wielu łask.
W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia w brzezińskiej parafii obchody Święta Miłosierdzia miały szczególny charakter. Całe świętowanie przedłużone zostało na 3 dni. Drugi dzień, niedziela, był najbardziej uroczysty. To tego dnia cały Kościół cieszył się Świętem Miłosierdzia Bożego. W Brzezinach o godz. 12.00 odbyło się wprowadzenie relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Dokonał tego ks. Paweł Tambor, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, w towarzystwie członkiń Koła Różańcowego św. Faustyny. Relikwiarz został ufundowany przez rodzinę z Brzezin. Przyjmując Świętą Faustynę za patronkę, parafia pragnie jeszcze bardziej szerzyć światu Boże Miłosierdzie. W homilii ksiądz rektor na przykładach pokazał znaczenie Miłosierdzia Bożego w powrocie do wiary i w jej umacnianiu. Relikwie podczas mszy spoczęły na ołtarzu nawiązującym do Bożego Miłosierdzia. W dekoracji znajdowało się wiele symboli o nim przypominających: słowa z Dzienniczka, dłonie Jezusa Miłosiernego, hasło Roku Jubileuszowego czy przedstawienia 3 przypowieści ewangelicznych. Tego dnia Parafialny Zespół Caritas im. bł. Bernardyny Jabłońskiej przeprowadził także zbiórkę pieniędzy na dzieła miłosierdzia. W jej ramach rozprowadzane były papieskie kremówki z Wadowic, które skończyły się już po pierwszej mszy świętej.