Bł. Małgorzata Łucja Szewczyk

W sobotę 28 stycznia 2017 roku młodzież z naszej parafii wraz z młodymi z innych parafii udała się na pielgrzymkę do Krakowa. Wraz z ks. proboszczem Józefem Knapem odwiedzili Dom Generalny Sióstr Serafitek. Została tam odprawiona msza święta w intencji młodzieży oraz śp. Heleny Kmieć, wolontariuszki misyjnej. Na zakończenie Eucharystii nasza parafia otrzymała relikwie I stopnia bł. Sancji Szymkowiak oraz bł. Małgorzaty Szewczyk.
Relikwie nie są jeszcze wprowadzone do kościoła.
"Wszystko dla Jezusa przez Bolejące Serce Maryi" - to dewiza życia nowej patronki Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach. Podczas eucharystii o godz. 10.00 w niedzielę 9 lipca 2017 roku do naszego kościoła zostały wprowadzone relikwie I stopnia Błogosławionej Małgorzaty Łucji Szewczyk, dziewicy. Dokonały tego cztery siostry z założonego przez nią Zgromadzenia Córek Matki Bożej Bolesnej: s. Agata, s. Mateusza, s. Janina i s. Blanka. Ufundowany przez rodzinę z Brzezin relikwiarz wniosła do świątyni imienniczka patronki - dziewczynka o imieniu Łucja. Mszę świętą koncelebrowali ksiądz kanonik Józef Knap oraz rodak, cysters o. Jakub Zawadzki. Oprawę liturgii przygotowało Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA. Życiorys błogosławionej na każdej mszy świętej przybliżyła s. Agata Warzocha z Oświęcimia. Tradycyjnie parafianie otrzymali pamiątkowy obrazek z patronką. Kiedy młodzież z parafii razem z księdzem proboszczem odbierała w Krakowie relikwie bł. Małgorzaty i bł. Sancji siostry Serafitki powiedziały, że tak jak dobra Matka, Małgorzata ustąpiła miejsce swej duchowej córce w drodze na ołtarze. Była beatyfikowana 11 lat po niej, w 2013 roku w Krakowie. W Brzezinach natomiast bł. Sancja ustąpiła miejsca swej Matce. To błogosławiona Małgorzata Szewczyk zagościła jako pierwsza w brzezińskiej świątyni i tam będzie czczona, by wypraszać łaski u Pana.