Bł. Jerzy Popiełuszko

Przybycie Patrona

Dnia 14 czerwca 2016 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, Urszula Metryka, Elżbieta Stokowiec, Janusz Wojtyś oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Warszawy po relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przekazał je o. Gabriel Bartoszewski w Kurii Warszawskiej. Podczas spotkania kapucyn przybliżył także gościom proces beatyfikacyjny Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Po otrzymaniu cennego daru relikwii brzeziniacy udali się do kościoła św. Anny, by pomodlić się przy doczesnych szczątkach bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy.

Wprowadzenie Relikwii

Uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Jerzego Popiełuszki odbyła się podczas Eucharystii w dniu 24 lipca 2017 roku w ramach Światowych Dni Młodzieży w parafii Brzeziny. W uroczystości uczestniczyło 27 pielgrzymów z Kanady oraz 27 pielgrzymów z Francji. Wprowadzenia relikwii dokonał biskup Emmanuel Delmas z francuskiej diecezji Angers. Mszę świętą koncelebrowali także kapłani, którzy przyjechali do Brzezin na ŚDM. Relikwiarz bł. ks. Jerzego ufundował parafianin z Brzezin. Homilię (tłumaczoną na angielski i francuski) wygłosił proboszcz ks. Józef Knap. Powiedział m.in.: „Wiele relikwii świętych, które posiadamy, pochodzi z odległych, zamierzchłych czasów. Błogosławiony ksiądz Jerzy jest dla nas tym cenniejszy, że jest współczesny naszym czasom. Wielu z nas słyszało go, czy oglądało w bezpośredniej transmisji telewizyjnej, a mój poprzednik w tej Parafii ks. Jan Pragnący służył z nim w wojsku w jednej jednostce. Dla ks. Jerzego wystarczyło 12 lat kapłaństwa, by zaowocował błogosławionym życiem i męczeńską śmiercią. Jego ostatnimi słowami wypowiedzianymi publicznie była modlitwa: ‘Módlmy się, byśmy byli wolni od lęku, zastraszenia, ale przede wszystkim od żądzy odwetu i przemocy’. (…)Droga młodzieży! Nie pozwólcie, aby swoje życie zachwaścić bezużytecznym kąkolem. Wasza młodość, radość i entuzjazm mogą zapalić świat Dobrą Nowiną o Jezusie Chrystusie jedynym Zbawicielu Świata. Bądźcie jak błogosławiony Jerzy Popiełuszko Jego świadkami, choćby za tę Prawdę, przyszło jak on, oddać swoje życie.”

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. JAKUBIE STRZEMIĘ