Bł. Franciszka Siedliska

W marcu 2015 roku parafia pw. Wszystkich Świętych otrzymała relikwie bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej). Dar trafił do Brzezin prosto z Rzymu, gdzie spoczywają doczesne szczątki tej patronki. Kustoszem relikwii bł. Franciszki jest Przełożona Generalna Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu M. Jana Zawieja i to ona przekazała je do naszej parafii. Składamy również podziękowania Siostrze Iwonie Stachurskiej, która pomogła w otrzymaniu tego cennego daru.
W niedzielę 22 listopada 2015 roku, w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, w roku jubileuszu 575-lecia Parafii oraz w Roku Życia Konsekrowanego do Kościoła pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach o. Jakub Zawadzki, cysters, wprowadził relikwie pierwszego stopnia bł. Franciszki Siedliskiej. Do uroczystości Parafia przygotowywała się przez 9-dniową nowennę. Podczas niedzielnej uroczystości homilię głosił o. Jakub Zawadzki pochodzący z Brzezin. Mówił m.in. „Oto błogosławiona Franciszka Siedliska, Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, córka Mazowsza, założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny. Pośród wszystkich przeciwności swoich czasów naznaczona krzyżem wielorakiego cierpienia, kroczyła niestrudzenie drogą wiary żywej, która wzbudza nadzieję i działa przez miłość, przez tę miłość, którą Bóg świat umiłował. (…)I może kogoś zdziwić, że cysters wprowadza dziś relikwie nazaretanki. Ale to właśnie dzięki niej stoję przed wami… żywy. Gdy urodziłem się, lekarze nie dawali szans na długie życie. Gdybym przeżył 24 godziny, to już miał być cud. W szpitalu posługiwały wtedy także nazaretanki. I wtedy jedna z nich dała mojej mamie obrazek sługi Bożej Franciszki Siedliskiej. Mama prosiła, by wstawiała się u Boga za mną i wybłagała dar życia. I żyję. Żyję, by świadczyć, że u Boga wszystko jest możliwe.” Relikwiarz nowej patronki został ufundowany przez jedną z rodzin z parafii. Został on umieszczony na przygotowanym na ten dzień ołtarzu. Oprawę liturgii podczas mszy św. z wprowadzeniem relikwii prowadziła schola parafialna i uczniowie ZS w Brzezinach, natomiast w trakcie ucałowania relikwii podczas sumy koncertował chór parafialny. W uroczystości w Brzezinach uczestniczyły Siostry Nazaretanki z Kielc, które pomogły w sprowadzeniu relikwii.
„Mój Królu, mój Panie, komu mogłabym zaufać, jeśli nie Tobie” – powiedziała bł. Franciszka. Niech przykład życia tej Oblubienicy Króla przynagli nas do ufnego i pełnego oddania się woli Stwórcy.