Bł. Aniela Salawa

Przybycie Patrona

Dnia 9 września 2014 roku delegacja Parafii w składzie: ks. Kanonik Józef Knap, Stanisława Machulska, Klaudia Wojcieszyńska, Krystyna Zawadzka i Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie bł. Anieli Salawy. Główna uroczystość odbyła się w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. O godz. 16.30 została tam odprawiona msza święta odpustowa. Po zakończeniu mszy wszyscy udali się procesjonalnie do kaplicy Męki Pańskiej, gdzie znajduje się grób bł. Anieli Salawy. Tam, po odczytaniu próśb i podziękowań franciszkanin o. Stanisław Sikora uroczyście przekazał na ręce delegacji parafialnej relikwie bł. Anieli i świecę z jej podobizną. Nabożeństwo zakończyło się ucałowaniem relikwii.

Wprowadzenie Relikwii

W niedzielę 15 marca 2015 r. do świątyni w Brzezinach zostały wprowadzone relikwie błogosławionej Anieli Salawy z Franciszkańskiego zakonu Świeckich. Relikwie umieszczono w relikwiarzu z różami. Wprowadzenia dokonał o. Stanisław Sikora. Do kościoła wniosła je 4-letnia Anielka. Franciszkanin poprowadził także rekolekcje wielkopostne. Podczas głoszonych homilii wplatał wydarzenia z życia bł. Anieli, by pokazać, że każdy człowiek może osiągnąć świętość. Relikwiarz, ufundowany przez jedną z rodzin z parafii, w czasie rekolekcji umieszczony był na specjalnie przygotowanym ołtarzu.

Krzewienie kultu

1. Dnia 18 marca 2015 roku Duszpasterstwo Młodzieży GÓRA przygotowało w Świetlicy Wiejskiej kolejne spotkanie z cyklu pn. "Herbata z aureolą". Jego patronem była bł. Aniela Salawa. Zebrani młodzi przy stolikach dyskutowali na temat służby i pomagania innym. Na koniec głos zabrała błogosławiona służąca. W miłej atmosferze, przy dobrej herbacie i wyjątkowej dekoracji młodzi z Brzezin spotykają się co miesiąc, by wzajemnie się ubogacać i mieć możliwość rozmowy na poważne tematy. Jest to parafialna forma przygotowań do Światowych Dni Młodzieży.

2. Dnia 30 stycznia 2016 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach udała się w pielgrzymce do Krakowa po relikwie św. Jacka Odrowąża. Jednym z punktó było nawiedzenie Bazyliki Ojców Franciszkanów. Tam nasza delegacja spotkała się z o. Stanisławem Sikorą, pomodliła się przy grobie bł. Anieli Salawy oraz nawiedziła Wystawę i Kaplicę Relikwii polskich męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego.

3. W wielkopostną sobotę 27 lutego 2016 roku parafianie z Brzezin udali się na Pielgrzymkę "Śladami Świętych" w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia do Krakowa. Jednym z punktów pielgrzymki była Bazylika Ojców Franciszkanów. Spotkali się tam z o. Stanisławem Sikorą, który opowiedział o niezwykłym życiu zwykłej krakowskiej kobiety - bł. Anieli Salawy. Na koniec wszyscy wspólnie pomodlili się przy jej grobie.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. ANIELI SALAWIE