Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu - 2 grudnia 2023 r.

       • ▪ W tym tygodniu odbył się pogrzeb: - w piątek + Jadwigi Ślusarczyk z Kielc i - w sobotę + Henryka Szałasa z Nidy. Módlmy się: Wieczny odpoczynek ….
        ▪ Dzisiaj rozpoczynamy okres Adwentu, czasu, który przygotowuje nas -na przyjście Pana Jezusa w Boże Narodzenie, -w chwili naszej śmierci i -na końcu świata. Zawsze początek mobilizuje nas do podjęcia jakichś planów i zobowiązań. Na początku Roku Liturgicznego podejmijmy konkretne postanowienie na Adwent i na Nowym Roku Kościelny.
        ▪ W dzisiejszą, pierwszą niedzielę miesiąca spotkanie Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 8 00. Intencja na miesiąc grudzień: „Módlmy się, aby osoby niepełnosprawne znalazły się w centrum uwagi społeczeństwa, a instytucje oferowały programy, które zwiększą ich aktywność”.
        ▪ W tym tygodniu przeżywamy:
        - w czwartek: Święto św. Ambrożego, biskupa i doktora K-ła,
        - w piątek: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P.
        ▪ Przez cały Adwent o godz. 16 00 w dni powszednie sprawujemy roraty - Msze św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci z lampionami, wraz z rodzicami i opiekunami.
        ▪ W poniedziałek o godz. 16 00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników i ich rodzin z kopalni Lafarge.
        ▪ W środę zapowiedział odwiedzić naszą Parafię ks. Bp Mikołaj.
        ▪ Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 17 00 w Świetlicy przy Fontannie.
        ▪ W piątek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N.M.P. Msze św. o godz. 9 00, 12 00, 16 00 i 17 00.  Na Mszę św. o godz. 16 00 zapraszamy dzieci komunijne. Zostaną poświęcone medaliki zakupione wcześniej przez rodziców.
        ▪ Również w piątek wyjazd na czuwanie do Jędrzejowa o godz. 18 30 spod kościoła. Zapisy w zakrystii.
        ▪ Koło Powołaniowe w Seminarium Duchownym w Kielcach organizuje rekolekcje dla mężczyzn 16+ „Zostań Klerykiem na weekend” w dniach od 8 do10 stycznia Szczegóły na plakacie.
        ▪ Dziś organizowany jest 2 Jarmark Bożonarodzeniowy połączony z Mikołajkami dla dzieci na placu przy Centrum Samorządowym w Morawicy w godz. od 10 00 do 20 00.
        ▪ Otrzymaliśmy kolejny numer Katolickiego Dwumiesięcznika Ewangelizacyjnego: „Trwajcie w miłości” tj. dawne: „Miłujcie się”. Cena 8 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.
        ▪ Na początku każdej Mszy św. święciliśmy dzisiaj opłatki, którymi w wigilię w gronie rodziny możemy się połamać wyrażając wiarę i życzliwość. W zakrystii możemy nabyć poświęcone opłatki i świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas.
        ▪ W ubiegłą niedzielę do puszki przed kościołem na wyjazd młodzieży na Światowe Dni Młodzieży, zostało zebrane 850 zł
        ▪ Za tydzień druga, gospodarcza niedziela miesiąca.
        ▪ Czystość kościoła zawdzięczamy osobom z Nidy z ul. Hosa.