Wielki Post

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii. Pamiętajmy o trzech filarach tego okresu: modlitwa, post i jałmużna.

MODLITWA: Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątki po mszy św. o 16.00 dla dzieci i po mszy św. o 18.00 dla dorosłych, tradycyjna Droga Krzyżowa w niedzielę po sumie; Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o 16.00.

POST: Zachęcamy do podjęcia na czas Wielkiego Postu postanowień i wyrzeczeń, dla uświęcenia siebie, w ofierze za kogoś i dla ćwiczenia silnej woli.

JAŁUŻNA. W naszym kościele od Środy Popielcowej można zabrać do domu skarbonkę wielkopostną (leżą na tyle kościoła). Należy do niej regularnie przez czas postu wrzucać w domu pieniądze, które mieliśmy np. przeznaczyć na zakup jakiejś drobnej przyjemności. Chodzi o wyrobienie w sobie nawyku dzielenia się z innymi, nie chodzi o wielkie kwoty. Pieniądze zostaną przeznaczone na osoby starsze i samotne z naszej parafii. Zachęcamy nie tylko najmłodszych do praktykowania tej formy jałmużny. Skarbonki z pieniędzmi należy przynieść do kościoła między Wielkanocą a Niedzielą Miłosierdzia. Można też wspierać inne dzieła charytatywne Kościoła.