Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na I Niedzielę Adwentu - 27 listopada 2022 r.

▪ Jeszcze raz chciałbym pozdrowić przybyłego do naszej Parafii Ojca Ignacego Tuleję, w związku z wprowadzeniem o godz. 10 00 relikwii św. Szymona z Lipnicy. Ojciec posługuje w tym samym Zgromadzeniu Ojców Bernardynów. Przyjechał z Krakowa i przybliży nam postać dzisiejszego patrona. Po Mszy św. jak zawsze będziemy mogli podejść ucałować lub pokłonić się relikwiom zabierając pamiątkowy obrazek. Dziękuję Szymonowi za ufundowanie relikwiarza św. Szymona.
▪ Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu, czasu, który przygotowuje nas na przeżywanie radości przyjścia Pana Jezusa w Boże Narodzenie, w chwili naszej śmierci i na końcu świata. Jakie będzie Twoje postanowienie w rozpoczynającym się Nowym Roku Kościelnym?
▪ Przez cały Adwent o godz. 16 00 sprawujemy roraty - Msze św. ku czci Matki Bożej. Zapraszamy na nie szczególnie dzieci z lampionami, wraz z rodzicami i opiekunami.
▪ W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie:
- w środę - św. Andrzeja Apostoła.
- w czwartek – św. Karola de Foucaulda, kapłana. Msza św. z relikwiami.
- w piątek - bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. Msza św. z relikwiami.
- w sobotę - św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
▪ W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź godzinę przed Mszami św.
▪ W piątek o godz. 16 00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji górników i ich rodzin z kopalni Lafarge.
▪ Na stoliku za ławkami przygotowana jest lista do wpisania się na 1 godzinę czuwania całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy każdego o dowolnej porze przez całą dobę z przerwą na sprzątanie kościoła od 8 00 do 9 00.
▪ W przyszłą, pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz. 8 00 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic.
▪ Zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia nauczyciele i uczniowie ze SP z Brzezin kwestować będą dzisiaj w ramach Paczki Świątecznej.
▪ W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia, jak co roku w zakrystii możemy nabyć poświęcone opłatki i świece z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Dochód z zakupionych świec przeznaczony jest na cele charytatywne prowadzone przez Caritas. Sugerowana cena za świece, to cena obiadu dla jednej osoby.
▪ Dziękuję osobom przybyłym wczoraj do sprzątania kościoła: Ornal Marian i Halina, Zychowicz Marian i Teresa, Majcherczyk Jadwiga, Celina Wojcieszyńska, Dorota Ksel. Za tydzień proszę kolejne rodziny z ul. Chęcińskiej.