Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkanocną - 14 kwietnia 2024 r.

▪ Dzisiejsza 3 Niedziela Wielkanocna rozpoczyna XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny pod hasłem: „Powołani do wspólnoty – Komunia z Bogiem i bliźnimy z Kościele”.
▪ Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Pawła Ścisłowicza dyrektora Wydziału Katechetycznego Diecezji Kieleckiej, który przybliży nam postać bł. Carlo Acutisa i podczas Mszy św. o godz. 10 00 dokonamy wprowadzenia Jego relikwii. Dziękuję rodzinie za ufundowanie relikwiarza. Jak zawsze możemy podejść i ucałować cząstkę doczesnych szczątków błogosławionego, który zmarł mając 15 lat. Pozwólcie, że przytoczę kilka inspirujących słów tego młodego człowieka: „Dziewica Maryja jest jedyną kobietą w moim życiu”.; „Stając przed Chrystusem eucharystycznym, stajemy się święci”.; „Są ludzie, którzy cierpią znacznie bardziej ode mnie”.; „Nieustannie proś o pomoc swojego Anioła Stróża. Twój Anioł Stróż musi stać się twoim najlepszym przyjacielem”.; „Wszyscy ludzie rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako kserokopie”.; „Być zawsze blisko Jezusa – to mój plan na życie”.; „Smutek patrzy na siebie, szczęście patrzy na Boga”.; „Jedyne, o co powinniśmy prosić Boga w modlitwie, to pragnienie bycia świętym”.; „Jestem szczęśliwy, że mogę umrzeć, ponieważ przeżyłem swoje życie, nie marnując ani minuty na rzeczy, które nie podobają się Bogu”.
▪ We wtorek wspominamy św. Benedykta Józefa Labre. Msza św. z relikwiami.
▪ W najbliższy piątek wypada trzeci piątek miesiąca. W tym dniu po Mszy św. o godz. 18 00 uczestniczymy w Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego.
▪ Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 17 00 w Świetlicy przy Fontannie.
▪ Przymiarko – odbiór strojów komunijnych odbędzie się w czwartek 18.04 od godz. 16 00 w Szkole Podstawowej w Brzezinach. Wejście od sali gimnastycznej.
▪ Spotkanie Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 17 00 w kościele.
▪ Dziękuję rodzicom i dzieciom za posprzątanie kościoła i jego otoczenia. W najbliższym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszam kolejne rodziny z Brzezin z ul. Chęcińskiej.
▪ Dziękuję za ofiary w dzisiejszą, drugą, gospodarczą niedzielę miesiąca.
▪ KOMUNIKAT: Drodzy Wierni i Duszpasterze diecezji kieleckiej! Papież Franciszek w encyklice Laudato si proponuje „zatrzymać się na chwilę, by zastanowić się, co dzieje się w naszym wspólnym domu” (Laudato si, 17). Naszym wspólnym Domem jest rodzina, parafia, miasto, wioska, a w sensie szerokim cała Polska – nasza Ojczyzna. Dlatego w klimacie walki „dobra ze złem”, bardzo proszę o modlitwę o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i o ducha obywatelskiego wyrażającego się w trosce o to, kto zarządza naszym Domem, naszymi miastami i gminami. Podejmujmy więc właściwe decyzje, nie tylko w roku wyborów samorządowych, ale w każdych, innych okolicznościach, aby nasz Dom był ewangelicznie dobry, pełen szacunku do wszystkich jego mieszkańców i otwarty na wielki Boży dar jakim jest życie. Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI