Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na XIX Niedzielę Zwykłą - 7 sierpnia 2022 r.

▪ Dzisiaj pierwsza, adoracyjna niedziela. Po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie i zmiana tajemnic Różańca św. Intencja na miesiąc sierpień: „Módlmy się, aby mali i średni przedsiębiorcy, poważnie dotknięci kryzysem gospodarczym i społecznym, znaleźli środki niezbędne do kontynuowania swojej działalności w służbie społeczności, w których żyją.”
▪ Trwa miesiąc sierpień, w którym Kościół wzywa na nas do trzeźwości i abstynencji.
▪ W tym tygodniu:
- w poniedziałek wspomnienie św. Dominika, kapłana,
- we wtorek święto św. Teresy Benedykty dziewicy, męczennicy, patronki Europy. Msza św. z relikwiami,
- w środę święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika,
- w czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy. Msza św. z relikwiami.
▪ Jak w każdą środę o godz. 18 00 modlimy się podczas Mszy św. zbiorowej i Nabożeństwa do M. B. Nieustającej Pomocy.
▪ Spowiedź przed odpustem w sobotę od godz. 17 00.
▪ W sobotę o godz. 19 00 przygotowanie przed chrztem.
▪ Ponieważ w sobotę wypada 13 dzień miesiąca, to o godz. 20 00 sprawowana będzie Msza św. i Nabożeństwo Fatimskie.
▪ Na misje z racji poświęcenia pojazdów do puszek przed kościołem zostało złożone 2 500 zł.
▪ Dziękuję p. Józefowi za wykoszenie trawy koło kościoła i na skarpie od strony południowej.
▪ Ponieważ odpust na Uroczystość Wniebowzięcia N.M.P. wypada w poniedziałek - za tydzień - proszę o przybycie (w sobotę rano lub w inny dzień) do koszenia południowej i zachodniej strony od kościoła. Kto dysponuje takimi możliwościami proszę o wywiezienie organicznych odpadów z cmentarza. Zwróćmy uwagę, że już jest kopiato.
▪ Czystość kościoła zawdzięczamy osobom: Ślusarczyk Grażyna, Jędrocha Maria, Sołtys Ewa, Stachurska Zofia i Marian, Metryka Jadwiga, Machulska Janina, Kubicki Stefan. Na następny tydzień proszę kolejne rodziny.
▪ Za tydzień druga, gospodarcza niedziela miesiąca.