Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na XXVIIII Niedzielę Zwykłą - 17 października 2021 r.

▪ Dzisiejsza niedziela nazywana jest Niedzielą Misyjną, gdyż rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym modlimy się za misjonarzy i ich dzieło.
▪ Zgodnie z ogłoszeniem sprzed tygodnia dzisiaj, po Mszy św. o godz. 8 00 - spotkanie Rady Parafialnej.
▪ W liturgii tygodnia przeżywamy:
- w poniedziałek - Święto św. Łukasza, Ewangelisty;
- we wtorek – bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika; Msza św. z relikwiami.
- w środę – św. Jana Kantego, prezbitera;
- w czwartek – bł. Jakuba Strzemię, biskupa; Msza św. z relikwiami.
- w piątek – św. Jana Pawła II, papieża; Msza św. z relikwiami.
- w niedzielę – bł. Jana Balickiego, prezbitera; Msza św. z relikwiami.
▪ Spotkanie ministrantów - środę o godz. 18 00 na hali sportowej.
▪ W piątek rozpoczniemy Nowennę do bł. Jana Beyzyma przed uroczystym wprowadzeniem Jego relikwii w ostatnią niedzielę października na Mszy św. o godz. 10 00 przez ks. Kanclerza Kurii Kieleckiej.
▪ W przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 10 00 prosimy dzieci komunijne o pozostanie w kościele na naukę śpiewu.
▪ Zarezerwowałem miejsca w kinie Moskwa w Kielcach na przyszła niedzielę na godz. 17 30 na film pt.: „Fatima”. Bardzo proszę o zapisy w zakrystii. Muszę dać odpowiedź o ilości osób do piątku. Wcześniej trzeba będzie umówić pojazd. Film jest fabularny, podobno bardzo ciekawy. Cena biletu 12 zł.
▪ Planowana jest jednodniowa pielgrzymka do Lichenia, jeśli zgłosi się odpowiednia liczba osób. Można wpisywać się na listę w zakrystii do następnej niedzieli włącznie. Informacje szczegółowe u ks. Damiana.
▪ Zbliża się miesiąc listopad, który w tradycji Kościoła poświęcony jest modlitwie za zmarłych. W śmierci Bóg powołuje nas do siebie. Przed Najświętszym Bogiem nikt nie jest bez winy, dlatego umarli potrzebują oczyszczenia. Wspólnota Kościoła spiesząc im z pomocą składa ofiarę Mszy św. i modli się za nich. Na bocznych ołtarzach znajdują się karteczki na wypominki. Proszę o czytelne wypisywanie imion i nazwisk w mianowniku, oraz zaznaczenie godziny 8 00 lub 12 00.
▪ Trwają prace nad umieszczeniem krzyża na wieży kościelnej.
▪ W ubiegłą niedzielę na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” z okazji 21 Dnia Papieskiego do puszki przed Kościołem złożono 1 230 zł. Bóg zapłać.