Ogłoszenia Parafialne

Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną - 22 maja 2022 r.

▪ Dzisiaj 6 Niedziela Wielkanocna.
▪ Przeżywamy Dzień Seminaryjny. Witam ks. diakona Artura Podgórskiego, który przybył do nas, aby z nami się modlić o nowe i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, oraz prosić o pomoc materialną dla Seminarium Duchownego.
▪ Po Mszy św. o godz. 16 00 rozpocznie się Koncert Pieśni Maryjnych. Niech udział w koncercie stanie się naszą modlitwą i uwielbieniem Matki Bożej.
▪ W tym tygodniu dzieci komunijne przeżywają biały tydzień:
- w poniedziałek - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przynoszą świece).
- we wtorek - modlitwa i zbieranie ofiar na misje (dzieci przynoszą otrzymane koperty).
- w środę - zawierzenie życia Matce Bożej (dzieci odsłaniają medaliki).
- w czwartek - szerzenie kultu Wszystkich Świętych (dzieci otrzymują Litanię do Patronów Brzezińskich).
- w piątek - przekazanie książeczek do 9 pierwszych piątków miesiąca.
- w sobotę - rodzinna Komunia św.
▪ We wtorek po Mszy św. i Nabożeństwie Majowym prosimy, aby dzieci pozostały na próbę sypania kwiatów w Boże Ciało.
▪ W liturgii tego tygodnia będziemy przeżywali:
- we wtorek - wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych.
- w czwartek - wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana.
- w sobotę - bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego.
- w niedzielę - św. Urszuli Ledóchowskiej, Msza Św. z Relikwiami
▪ W czwartek 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci
o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do Siebie.
▪ W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i wprowadzeniem relikwii Św. Wincentego Pallottiego.
▪ Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania - w następną niedzielę po Mszy św. godz. 10 00 w kościele.
▪ Przypomnę przykazania kościelne: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty; 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Katechizm Kościoła Katolickiego również to nakazuje. Z tego wynika, że nie przyjęcie Komunii św. w czasie wielkanocnym (czyli od Wielkanocy do Uroczystości Zesłania Ducha św.) jest grzechem ciężkim. Okres Wielkanocy obejmuje czas od niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego (czyli już od Wigilii Paschalnej) do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Konferencja Episkopatu Polski ustaliła w 1985 roku, że okres, w którym obowiązuje czas przyjęcia Komunii wielkanocnej będzie trwał do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli tydzień po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. W tym roku Niedziela Trójcy Świętej wypada 12 czerwca.
▪ Już dzisiaj zaplanujmy swoją obecność przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w czerwcu z pierwszego piątku na sobotę. Możemy również zadeklarować godzinne czuwanie na liście przygotowanej na stoliku za ławkami.
▪ Na konto telewizji „Trwam” wpłaciłem 2 000 zł., które zostały w ubiegłą niedzielę złożone do puszki przed kościołem. Bóg zapłać za wspieranie tego dzieła, które na cały świat rozkrzewia Dobrą Nowinę.
▪ Czystość kościoła zawdzięczamy rodzicom dzieci I-wszo komunijnych. W przyszłym tygodniu zapraszam kolejne rodziny z ul. Chęcińskiej.