S. Paulina Januchta

S. Paulina Maria Januchta urodziła się 13 sierpnia 1980 r. w Kielcach. Kilka miesięcy później stała się dzieckiem Bożym, otrzymując na chrzcie imiona Bogumiła Diana. Z Brzezin pochodzi jej mama - Zofia Dziewięcka. Tam też mieszkali jej  dziadkowie: Marianna i Jan Dziewięccy i do nich bardzo chętnie, jak była mała, przyjeżdżała na wakacje. Obecnie w Brzezinach mieszka jeszcze rodzeństwo jej mamy oraz jej kuzynostwa. Pierwszy raz o swoim pragnieniu zostania zakonnicą powiedziała rodzinie – w Brzezinach, mając 6 lat… ale pewnie nikt poza nią już tego nie pamięta. Zanim zrealizowała to pragnienie, mieszkała w Kielcach, najdłużej należąc do Parafii Miłosierdzia Bożego. W latach szkolnych trenowała piłkę ręczną. Formowała się w Ruchu Światło-Życie, a mając 15 lat została rycerką Niepokalanej i wyjeżdżała jako animatorka na rycerskie kolonie dla dzieci. Gdy po maturze nadszedł czas podjęcia decyzji, co do dalszej drogi życia, zdecydowała się wstąpić do Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rycerstwa Niepokalanej w Strachocinie. Niepokalana poprowadziła ją m.in. do Niepokalanowa, gdzie pracowała przy czasopiśmie dla dzieci „Mały Rycerzyk Niepokalanej”, następnie do Przemyśla, gdzie obecnie posługuje w Radiu FARA. O ewangelizacji w mediach uczyła się od najlepszych, studiując w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jej pasją jednak nie jest ani prasa, ani radio, ale JEZUS!