S. Bonawentura Socha

Helena urodziła się 23 stycznia 1950 roku w Brzezinach. 6 dni później została ochrzczona w kościele parafialnym. Jej powołanie zrodziło się w głęboko religijnej rodzinie. Rodzice byli bardzo rozmodleni. Szczególną cześć oddawano Sercu Bożemu i Matce Najświętszej. Gdy usłyszała głos w duszy „Pójdź za mną”, czuła nieopisaną radość i szczęście. Drogowskazem w wyborze miejsca była starsza siostra Irena, która wstąpiła do Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Krakowie. Poszła w jej ślady, by służyć Bogu i ludziom. Do zakonu wstąpiła 1 października 1969 roku i otrzymała imię Bonawentura. Po postulacie i dwuletnim nowicjacie złożyła pierwszą profesję zakonną 6 sierpnia 1972 r., a wieczystą 6 sierpnia 1977. Na pierwszą placówkę została skierowana do Przemyśla. Pełniła funkcję zakrystianki oraz posługi domowe, między innymi wobec osoby księdza biskupa Bolesława Taborskiego przez 25 lat. Pracowała też w Domu Księży Emerytów w Korczynie, gdzie również podejmowała posługi służebne. Od 2010 r. przebywa w Krakowie. Opiekowała się kaplicą domową, następnie przez cztery lata posługiwała na stołówce kapłanom. Oprócz pracy większą ilość czasu poświęca na modlitwę w intencjach Kościoła i świata.