Św. Wincenty Pallotti

Przybycie Patrona

W poniedziałek 8 kwietnia 2019 r. delegacja parafii Brzeziny w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Barbara Kanarek, Anna Malicka, Danuta Malicka i Damian Zegadło udała się w pielgrzymce do Częstochowy.

Głównym celem był Instytut Prymasa Wyszyńskiego niedaleko Jasnej Góry. Tam po krótkiej modlitwie w kaplicy parafianie otrzymali z rąk jednej z członkiń Instytutu relikwie I stopnia św. Wincentego Pallottiego, które kiedyś należały do Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Później Brzeziniacy miło spędzili czas przy herbacie i cieście słuchając opowieści o Słudze Bożym kard. Wyszyńskim od naocznych świadków jego życia. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi zatrzymali się na krótką modlitwę w Sanktuarium w Dolinie Miłosierdzia. Zwieńczeniem wyjazdu była Eucharystia w kaplicy Matki Bożej Częstochowskiej.

Wprowadzenie Relikwii

Relikwie nie są jeszcze wprowadzone do kościoła.

Krzewienie kultu

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. WINCENTYM PALLOTTI