Św. Karol de Foucauld

W czwartek 18 października 2018 r. delegacja parafii Brzeziny w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Krystyna Gil, Krystyna Materek, Szymon Wachel i Damian Zegadło udała się w pielgrzymce po relikwie bł. Karola de Foucaulda. Po miłym spacerze po staróce w Lublinie grupa udała się do punktu docelowego, do Natalina. Tam bardzo serdecznie zostali przyjęci przez Misjonarzy Afryki - Ojców Białych. Podczas mszy świętej w pięknej misyjnej kaplicy, o. Mariusz Bartuzi, w uroczystym stroju zakonnym, przekazał na ręce ks. proboszcza Józefa Knapa relikwie bł. Karola, które przyjechały aż z Algierii. Po mszy Brzeziniacy zostali zaproszeni na obiad i zwiedzanie muzeum misyjnego. W drodze powrotnej pielgrzymi nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy.

W czwartek 15 sierpnia 2019 roku w Parafii Brzeziny świętowano uroczystość odpustowa – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny. W ten piękny dzień do grona niebiańskich patronów dołączył kolejny, bł. Karol de Foucauld. Relikwie księdzu proboszczowi Józefowi Knapowi przekazał rodak, ks. Dariusz Węgrzyn podczas sumy odpustowej sprawowanej na ołtarzu polowym. Zostały one umieszczone w posrebrzanym relikwiarzu w kształcie kontynentu afrykańskiego z podobizną błogosławionego. Relikwie przybyły do Brzezin aż z Algierii. Oprawę sumy odpustowej przygotował Chór Parafialny oraz Szkolno-Gminna Orkiestra Dęta z Morawicy. Podczas homilii ks. Dariusz pokazał ważne momenty w życiu bł. Karola, w których obecna była Matka Boża. Przypomniał także, że jeśli ktoś pozna i pokocha Jezusa to nie może Go nie głosić innym. Mszę polową zakończyła procesja wokół kościoła oraz ucałowanie relikwii nowego patrona. Tego dnia razem z Matką Bożą i bł. Karolem parafianie z Brzezin i goście wpatrywali się w Niebo, gdzie jest nasz dom, do którego każdy z nas powinien powrócić. Abyśmy tylko tego zawsze szczerze pragnęli.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O ŚW. KAROLU DE FOUCALD