Bł. Angela Truszkowska

Przybycie Patrona

Dnia 27 stycznia 2018 roku delegacja Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach, w składzie: Ks. Kanonik Józef Knap, Bogdan Kaczor, Helena Lużyńska, Jadwiga Szałas oraz Damian Zegadło, udała się w pielgrzymce po relikwie błogosławionych do Krakowa. Parafianie odwiedzili Dom Zgromadzenia Sióstr św. Feliksa z Kantalicjo. Delegacja parafii spotkała się tam z Przełożoną Prowincji s. M. Aliną Płoszczycą. Przekazała ona na ręce ks. proboszcza relikwie Matki Założycielki, bł. Angeli Truszkowskiej. Wdzięczni parafianie złożyli na grobie swojej nowej patronki kwiaty i powierzyli jej modlitwie swoje intencje. Udali się także do Muzeum bł. Angeli. Oprowadziła po nim i życie błogosławionej przybliżyła felicjanka s. Marta Zielińska. Brzezinianie wyszli z niego z kalendarzami, obrazkami i książkami na temat patronki. Tego dnia delegacja z Brzezin odebrała jeszcze w Krakowie relikwie bł. męczenników z Peru i bł. Alfonsa Mazurka.

Wprowadzenie Relikwii

Relikwie nie sa jeszcze wprowadzone do parafii. Uroczystość odbędzie się 16 września 2018 roku.

Krzewienie kultu

1. W sobotę 11 sierpnia 2018 roku 45-osobowa grupa z Parafii Brzeziny odwiedziła Muzeum Bł. Angeli Truszkowskiej w Krakowie. Pielgrzymów serdecznie przyjęła s. Marta, która przybliżyła wszystkim życie patronki.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BŁ. ANGELI TRUSZKOWSKIEJ